Pomemben del realizacije tega projekta je trajnostno financiranje, ki ga je omogočila NLB banka. »NLB banka je mojemu trajnostnemu projektu zagotovila ugodno obrestno mero, kar je bila zame izjemno pomembna prednost. Prav tako so mi omogočili sklenitev kredita brez stroškov odobritve. Brez njihove finančne podpore bi bilo to zame veliko težje izpeljati,« pravi Ana Krajnc. S pomočjo kredita, s katerim financira dve tretjini projekta, je podjetnica lahko izvedla montažno gradnjo in hkrati izpolnila visoke trajnostne standarde. »Gradnja ni bila le cenejša, ampak tudi manj stresna. Prepričana sem, da bodo končni rezultati presegli moja pričakovanja,« dodaja.
Trajnostno financiranje NLB omogoča podjetjem pridobitev finančnih sredstev z ugodnejšimi pogoji v primerjavi z redno ponudbo banke (ugodna obrestna mera, oprostitev določenih nadomestil itd.) in vključuje individualne finančne rešitve, prilagojene posamezni trajnostni investiciji. Poleg ugodnih finančnih pogojev namreč njihovi svetovalci podjetjem pomagajo premagovati trajnostne izzive tudi s strokovnimi nasveti. Po potrebi se povežejo tudi s strokovnimi službami znotraj banke, da podjetjem zagotovijo celovito podporo, s čimer prispevajo k lažjemu in še bolj gladkemu trajnostnemu prehodu. Podjetja spodbujajo, da jih obiščejo že v zgodnji fazi razmišljanja o trajnostni investiciji, saj se njihovi svetovalci individualno posvetijo vsakemu projektu in pripravijo prilagojeno ponudbo, ki ustreza specifičnim izzivom in potrebam trajnostnih projektov.
Da podjetje pridobi takšno financiranje, mora izpolniti tehnične zahteve, opredeljene v okviru zelene obveznice NLB, ki temelji na taksonomiji EU. Med ključnimi pogoji za pridobitev trajnostnega financiranja so energetska izkaznica, ki potrjuje energetsko učinkovitost stavbe in vključuje predvideno porabo primarne energije, ter ustrezni certifikati, ki potrjujejo visoko stopnjo trajnosti stavbe.